15. Piknik Naukowy - relacja

Ponad 100 tys. osób eksperymentowało na piętnastej już edycji Pikniku Naukowego – największego plenerowego wydarzenia w Europie promującego nowoczesną komunikację naukową. Piknik organizowany był wspólnie przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik.

Impreza pod hasłem „Wolność” odbyła się 28 maja w Parku Rydza-Śmigłego w Warszawie. Wzięło w niej udział 230 instytucji z 21 krajów świata, w tym roku po raz pierwszy Norwegia i Izrael.

Każdy, niezależnie od wieku, znalazł tu coś dla siebie. Zwiedzający mogli m.in. stworzyć własną chmurę, napisać list atramentem sympatycznym, wziąć udział w warsztatach archeologicznych czy zbadać wytrzymałość materiałów lotniczych.

Tłumy dorosłych i dzieci oglądały pokazy jednej z gwiazd Pikniku - robota Honda Asimo, który tańczył, grał w piłkę, mówił głosem dziecka oraz przynosił kawę.

Na scenie Brytyjczyk - Dr Bunhead eksperymentował z lodem i ogniem, prof. Bob Friedhoffer z USA pokazywał widzom świat iluzji, a popularny demonstrator nauki - Zirkus Meer z Austrii objaśniał zjawiska fizyczne za pomocą widowiskowej cyrkowej formuły.  

W Pikniku wzięli też udział uczestnicy prestiżowego międzynarodowego wydarzenia organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik – konferencji ECSITE (Europejskiej Sieci Centrów i Muzeów Nauki), którzy byli pod wrażeniem przygotowania imprezy i poziomu prezentowanych pokazów i doświadczeń.

Zapraszamy na Piknik Naukowy za rok!

Zdjęcia z imprezy są ...TU
Pliki do pobrania
Copyright © 2011 Polskie Radio SA i Centrum Nauki Kopernik